GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Kuriosa 2691142
*
nr 269 1142
Kuriosa
keramik, 6 del
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 september 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/9 19:42:33
1
Vinnande bud
22/9 10:34:43
2
200 kr
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik kuriosa
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:00
-
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:42
-
4182 Lampfot
Upsala Ekeby, glaserad keramik. Höjd: 36 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:26
-
3276 Skål
Kina, porslin. Diameter: 13,5. Höjd: 5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:19
-
3216 Skål
porslin, Kina, blåvit. Diameter: 14,7 cm, höjd: 6 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:22
-
4160 Skålar
2 st, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstran..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:51
*
Kuriosa
nr 269 1142
Kuriosa
keramik, 6 del
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 september 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/9 19:42:33 | 1 | Vinnande bud |
22/9 10:34:43 | 2 | 200 kr |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik kuriosa
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:00 -
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:42 -
4182 Lampfot
Upsala Ekeby, glaserad keramik. Höjd: 36 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:26
-
3276 Skål
Kina, porslin. Diameter: 13,5. Höjd: 5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:19 -
3216 Skål
porslin, Kina, blåvit. Diameter: 14,7 cm, höjd: 6 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:22 -
4160 Skålar
2 st, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstran..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:51